Jak wygrać gwarantowany milion
na życiowej loterii?

Gdybym zapytał dzisiaj, czy chciałbyś wygrać milion na loterii, to co byś odpowiedział? A gdybym powiedział, że znam sposób na to, aby w Twoim portfelu znalazł się milion i to niekoniecznie dzięki grom liczbowym? Czy chciałbyś posłuchać i zrealizować plan, który Cię do tego doprowadzi? Czy umiesz sobie wyobrazić siebie samego w sytuacji, w której inni martwią się, czy ZUS wypłaci im emeryturę, a Ty zastanawiasz się nad tym, gdzie pojechać na wakacje? Czy chciałbyś sam zdecydować o momencie, w którym przejdziesz na emeryturę, zamiast kruszyć kopie o bramy zusowskiej łaskawości?

W artykule tym chciałbym powiedzieć Ci, że to wszystko da się zrobić, bo milion w Twoim portfelu to jak najbardziej realna wizja. W zasadzie jedyną przeszkodą jest to, że musisz w to uwierzyć. Nie mówię tu o prawie przyciągania, ale o moich osobistych obserwacjach i doświadczeniu w kontaktach z ludźmi, na podstawie których wiem, że najtrudniej jest uwierzyć.

Przejdźmy zatem do konkretów

Magiczna mikstura, która doprowadzi Cię do miliona, składa się z: oszczędzania, dzięki któremu będziesz mógł odłożyć pieniądze, które następnie będziesz mógł zainwestować. Zaczynając od oszczędzania: jest kilka albo nawet kilkanaście metod oszczędzania, w związku z czym możesz wybrać tę najbardziej Ci odpowiadającą. Możesz skorzystać z metody małych kroków Kaizena, metody zestawień finansowych lub po prostu zaraz po wypłacie przelać 10% wynagrodzenia na dedykowane konto i zapomnieć o tych pieniądzach.

Może być też tak, że nie masz z czego odłożyć i nie ma mowy o oszczędzaniu, bo już jesteś mistrzem oszczędności, a i tak ledwo starcza Ci na życie. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest zwiększyć dochody. Sposobów na dodatkową pracę jest wiele, wszystko zależy od Twoich preferencji, a 200–300 zł miesięcznie, które możesz sobie dorobić, poświęcając na to stosunkowo niedużo czasu, pozwoli Ci rozpocząć Twoją drogę do miliona.

Kolejnym składnikiem, po oszczędzaniu, jest odkładanie zaoszczędzonych pieniędzy. Jak już wspomniałem wcześniej, najlepiej odłożyć pieniądze na osobne konto zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia, dlatego że o wiele łatwiej jest odłożyć, gdy ma się dużo pieniędzy, niż gdy ma się ich mało, albo wcale, czyli zazwyczaj na koniec miesiąca.

Oczywiście, odłożone pieniądze trzeba inwestować. Ma to na celu: po pierwsze, ochronę naszego kapitału przed inflacją, a po drugie, te pieniądze mają pracować dla Ciebie, ale żeby tak było, to trzeba się tego nauczyć.

Inwestować można w różne aktywa, zaczynając od lokat, przez giełdę papierów wartościowych, a kończąc na pożyczkach społecznościowych. Wachlarz instrumentów finansowych jest bardzo bogaty i tu też na pewno znajdziesz coś, w czym poczujesz się dobrze. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu, i od chęci nauki danego rynku. Ja lubię fundusze inwestycyjne, ze względu na to, że poświęcić im trzeba niewiele czasu i na to, że oferują możliwe wysokie stopy zwrotu.

Wiesz już, jakie są składniki przepisu na milion. Teraz powiem Ci, jak ten przepis wprowadzić w życie.

Na początek zakładam, że średnioroczna stopa zwrotu, jaką uzyskasz, wyniesie 6%, w związku z tym, aby odłożyć na koncie milion, potrzebujesz przez 30 lat odkładać po 1000 zł miesięcznie. Uzyskanie stopy zwrotu na poziomie 8% średnio rocznie pozwala zdobyć ten sam milion przy odkładaniu co miesiąc 670 zł, także przez 30 lat. W bardziej optymistycznym wariancie, aczkolwiek równie prawdopodobnym, zakładając stopę zwrotu na poziomie 10% średniorocznie, potrzebujesz odkładać co miesiąc 450 zł i również uzyskasz milion po 30 latach.

Widzisz zatem, że to, gdzie inwestujesz swoje pieniądze, ma olbrzymie znaczenie, ponieważ o połowę mniejszą kwotą można zrealizować ten sam cel, dobierając odpowiednie narzędzia. Dlatego też musisz bardzo dobrze się zastanowić, ile czasu możesz poświęcić na inwestycję oraz jaką wiedzą dysponujesz, a jakiej wiedzy wymaga dany rynek, po to, żeby zwrot z inwestycji zawsze był dodatni, bo tylko to gwarantuje zdobycie miliona.

Skoro już wiesz, jak wygrać gwarantowany milion, chciałbym jeszcze wspomnieć o tym, jak go wydać.

Są dwie możliwości. Odnosząc to do historii o kurze znoszącej złote jajka, to można zjeść i kurę i jajko, albo jeść tylko jajka. Chodzi o to, że mając ten milion, możemy wydawać pieniądze z puli tego miliona. Zakładając, że będziesz wydawał co miesiąc 5000 zł, pieniędzy wystarczy na 16 lat i 8 miesięcy, niby długo. Ale przechodząc na emeryturę np. w wieku 50 lat, starczy Ci tylko do 66. urodzin i powstanie problem: co dalej?

Drugi wariant to dalsze inwestowanie tych pieniędzy. Możesz powiedzieć, że absolutnie nie chcesz się już tym zajmować, chcesz wypoczywać i ja to rozumiem. Ale mając milion na koncie, możesz iść do banku i powiedzieć, że złożysz u nich taki depozyt, pod warunkiem że stopa zwrotu wyniesie minimum 6% w skali roku. Wtedy również żyjesz za 5000 zł miesięcznie, przy czym źródło Twoich pieniędzy jest niewyczerpane. Czyli masz i kurę, i jajka. Znalezienie banku, który się tego podejmie, nie powinno być trudne.

Na koniec chciałbym jeszcze poruszyć dwie kwestie. Pierwsza z nich to inflacja, którą dla uproszczenia obliczeń pominąłem, a którą Ty powinieneś zawsze brać pod uwagę przy obliczaniu stopy zwrotu. W skrócie: realna stopa zwrotu to jest stopa zwrotu, pomniejszona o inflację. Druga sprawa: to nieważne, że nie masz co miesiąc 450 zł. Ważne, żebyś zaczął odkładać, i to najlepiej od dzisiaj, nawet 200 zł na 6% rocznie. Da Ci to po 30 latach 200 000 zł, a to przełoży się na 1000 zł miesięcznie, które może pozwolić Ci przejść na spokojną emeryturę (będąc uzupełnieniem tego, co zaoferuje Ci ZUS).

To tyle z mojej strony. Życzę Ci jak największych sukcesów i szybkiego uzbierania miliona.

Krzysztof Nyrek Krzysztof Nyrek, właściciel bloga o finansach: www.KrzysztofNyrek.pl


Opinie

Adam Sankowski

Edukacja finansowa jest bardzo ważnym elementem świadomości społecznej. Dzięki niej każdy może zarządzać lepiej swoimi finansami. Nasza Izba nie tylko wspiera takie inicjatywy, ale również sama organizuje akcje uświadamiania. Powołany przez Izbę Komitet Razem zwrócił uwagę społeczeństwa na temat przyszłych emerytur i udało się nam wywalczyć ulgi emerytalne dla każdego. Dobrze zatem, że teraz Polacy dzięki rozmowom o pieniądzach dowiedzą się jak mogą z tych ulg skorzystać aby mieć zasobniejszy portfel w przyszłości.

Adam Sankowski
Prezes Polskiej Izby Pośredników Finansowych i Ubezpieczeniowych

Andrzej Mańka

Nasz stosunek do pieniędzy jest w znacznym stopniu miarą naszego systemu wartości, cech charakteru i informacją o najgłębszych strukturach osobowości. Za sposobem, w jaki zarabiamy pieniądze, wydajemy je, oszczędzamy i inwestujemy kryje się niekiedy dość zaskakująca prawda o tym jacy w istocie jesteśmy.

Andrzej Mańka
autor pierwszej książki z cyklu „Bogaty Polak, biedny Polak” i współorganizator akcji „Porozmawiajmy o pieniądzach”. http://www.andrzejmanka.com

Piotr M. Łabuz

Problem większości ludzi leży nie w braku wiedzy, ale w przekonaniach na temat pieniędzy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które ciężko pracują, a która ciągle ma za mało pieniędzy, to – uwierz mi – tym co sabotuje Twoje cele finansowe, to Twoje, głęboko skrywane, ograniczające przekonania.

Piotr M. Łabuz
psycholog, praktyk biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem, certyfikowany trener biznesu i rozwoju osobistego, www.piotrlabuz.pl

Franciszek Zięba

Edukacja finansowa to podstawowy sens działania naszej akademii, jedynej w Polsce organizacji kształcącej certyfikowanych Doradców Finansowych. Nasi doradcy z kolei przygotowując plany finansowe muszą - chcąc nie chcąc kształcić klientów. Z radością popieram każde działanie, które poprawia poziom edukacji klientów i ułatwia pracę doradcom. Dzięki takim społecznym szerokim akcjom łatwiej dotrze do społeczeństwa prawda, że planu finansowego potrzebuje po prostu każdy, kto chce osiągnąć swój własny cel finansowy.

Franciszek Zięba
Prezes Europejskiej Akademii Planowania Finansowego

Ilona Dzwonnik

Od kilkunastu lat działam na rynku finansowym jako Doradca Finansowy i Biznesowy. Zauważyłam, że chęć do edukacji pojawia się falami. Po powodziach i katastrofach wszyscy interesują się ubezpieczeniami, po ogłoszeniu hossy - inwestycjami i giełdą, a w trakcie boomu nieruchomości - kredytami hipotecznymi. I każdy myśli, że przeczytany wówczas artykuł czy krótki wykład stworzy od razu szansę na miliony. Noe budował Arkę przed potopem a nie w trakcie. Innymi słowy, szansę na sukces mają jedynie ci - którzy się przygotowują zawczasu. Cieszę się, że szeroka akcja edukacyjna pomoże wielu osobom w lepszym zarządzaniu finansami.

Ilona Dzwonnik
EFG, Geniusz Wiedzy Finansowej 2011 - Laureatka Olimpiady Wiedzy Finansowej na Giełdzie Papierów Wartościowych 2011.

Organizatorzy

 • Złote Myśli
 • 5 O'clock
 • Fesnak, Treningi, Szkolenia

Patroni

 • Money.pl
 • Gazeta Ubezpieczeniowa
 • Press Office
 • Interia
 • Gazeta Bankowa
 • Inwestycje.pl
 • Polish Professionals in London

Partnerzy

 • Europejska Akademia Planowania Finansowego
 • Opiekun Inwestora
 • Rodzinne Finanse
 • Akademia Eksperta
 • Financial Future
 • Budżet Domowy
 • Kontomierz
 • Money Zoom

Polityka prywatności akcji Porozmawiajmy o Pieniądzach

Korzystając w jakikolwiek sposób z serwisu znajdującego się pod adresem www.PorozmawiajmyoPieniadzach.pl, akceptujesz zasady zawarte w Polityce Prywatności znajdującej się na niniejszej stronie.

Jeśli nie zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności, nie rejestruj się w naszym systemie i nie udostępniaj nam żadnych danych dotyczących Twojej osoby.


Dane osobowe

Administratorem danych osobowych jest organizator akcji "Porozmawiajmy o Pieniądzach", firma Złote Myśli sp. z o.o.

W czasie korzystania z serwisu możesz zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza lub w inny sposób. Dane, o które będziesz proszony, to w większości przypadków imię i adres e-mail. W szczególnych przypadkach możesz zostać poproszony o dokładniejsze dane, które będą niezbędne do realizacji zamówionej usługi.

Podając dane i akceptując politykę prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych przez administratora oraz partnerów akcji "Porozmawiajmy o Pieniądzach".

Niepodanie wymaganych danych zablokuje czynność, której te dane dotyczyły, jeśli niepodane dane są wymagane do jej poprawnego wykonania.


Niezapowiedziane wiadomości

Zastrzegamy sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości osobom, biorącym udział w akcji Porozmawiajmy o Pieniądzach. Pod tym określeniem rozumiemy informacje niekomercyjne (np. życzenia, komentarze osobiste itp.) oraz informacje komercyjne, których rozsyłka dotyczy naszych produktów, produktów Partnerów z którymi współpracujemy.

Informacje komercyjne filtrujemy tak, abyś nigdy nie otrzymał informacji, która nie byłaby dla Ciebie potencjalnie interesująca.

Kontakt

Złote Myśli Sp. z o.o.
ul. Toszecka 102
44-117 Gliwice

tel. (032) 2304691
fax. (032) 4446714
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-14:30.


Dane rejestracyjne spółki:

Złote Myśli Sp. z o.o.
ul. Toszecka 102
44-117 Gliwice
Kapitał zakładowy: 1.150.000 zł

Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000295365
NIP: 631-253-46-77
REGON: 240713607

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji "Porozmawiajmy o Pieniądzach"

Zapraszamy do zdobywania wiedzy finansowej zawartej w artykułach oraz w materiałach wideo.

W podziękowaniu za dołączenie się do akcji otrzymujesz zniżki na wszystkie publikacje finansowe Złotych Myśli oraz możliwość skorzystania z dodatkowych promocji.

Zniżka obowiązywać będzie od 9 do 30 maja.


Ze zniżek możesz skorzystać NA TEJ oraz innych stronach serwisu.

W celu poprawnego działania naszego serwisu i wygody jego użytkowników używamy plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.